Ana sayfa

Guangdong Jingfu Technology Co., Ltd. Kalite kontrol

Ben sohbet şimdi
qc profili

Guangdong Jingfu teknolojisi CO, LTD Komple kalite kontrol süreci:

 

1.QCC: kalite güvence çemberi.IQC, IPQC, FQC, oqc, QA, QE, TQC vb. dahil

 

2. IQC: gelen kalite denetimi.Malzeme talep siparişi verildikten sonra işletme, tedarikçi tarafından tedarik edilen ürünler üzerinde kabul denetimi gerçekleştirir.IQC bu temel üzerine kurulmuştur ve rolü işletmenin iyi niyetli malzeme envanterini sağlamaktır.İşletmenin farklı malzeme muayene standartlarına bağlı olarak bu departmandaki kişi sayısı değişiklik gösterecektir.Bir bölüm, grup, sınıf veya tek bir (skala standardı tarafından belirlenir) oluşturabilirsiniz (tam inceleme, numune incelemesi)

 

3. IPQC / PQC: süreç denetimi.Malzeme kabulünden sonra toplu numune muayenesi ve depoda depolanması nedeniyle bu süreçte kalite problemi olan ürünler de olacaktır.Bu nedenle ürün devreye alındığında ürünün ilk ürününün kalitesinin belirlenmesi gerekmektedir.PQC'nin işlevi, ilk makaleyi onaylamak ve seri üretim sırasında kalite spesifikasyonu ve denetimi yapmaktır.İşlenmiş ürünlerin verimini artırmak ve maliyeti azaltmak için

 

 

4. FQC: Bu kapsamlı bir birimdir.Son muayene (üretim süreci) olarak da adlandırılır.Üretim tamamlandıktan sonra ürünler çevrim dışı yani paketleme ve depolamaya akar.Bu süreç sırasında FQC, ambalajlama, performans, görünüm vb. dahil olmak üzere ürünler üzerinde kapsamlı kalite denetimi yapacaktır. Depolanan ürünlerin performansının, görünümünün ve ambalajının iyi olduğundan ve gereksinimleri karşıladığından emin olun.Müşterilerin ihtiyaçlarına ve üretim kontrolünün gerekliliğine göre tam denetim ve paketleme ayarlanabilir.Kısacası, kalite eğitiminden sonra ambalaj denetimi ve depolama yapan bir grup üretim personeli, çevrim dışı üretim sürecine aittir.Ayrıca üretim birimi tarafından da tamamlanabilir ve FQC, numune alma denetimi ve depolama işlemlerini yürütür.

 

 

5. KG: kalite güvence mühendisi.Bu, kalite güvence ekibi olduğu söylenmesi gereken bir iş tanımıdır.Müşteri şikayetlerinin araştırılmasını iyileştirmek, süreç optimizasyon planını ortaya koymak ve ürün kalitesini iyileştirmek şirketin iç birimidir.

 

 

6.QE: kaliteli müşteri şikayetleri ele alma mühendisi.Bu, dış kalite tanımlama, işleme ve koordinasyon için bir birimdir.İş tarafı ve müşteri ile doğrudan koordinasyon, açıklama ve işleme için bir birimdir.Sistem belge kontrolü, müşteri şikayeti 8D yanıtı, prosedür belgesi formülasyonu vb. dahil

 

TQC: toplam kalite yönetimi.Maliyet ve teslim süresi alanlarında kaliteyi derinleştiren yeni bir yönetim anlayışı ve yeni bir kavramdır.Orijinalin temelinde, işletmenin itibarını iyileştirmek ve kaliteyi daha kapsamlı bir şekilde kontrol etmek için daha fazla alan için gereksinimler yapılır.

İletişim bilgileri
Guangdong Jingfu Technology Co., Ltd.

İlgili kişi: Kimi Huang

Tel: 008618926273150

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)